UWAGA! Oglądana strona jest archiwalna. Aktualne wersje Biuletynu Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Biuletynu Informacji Publicznej Rady Ministrów dostępne są pod adresem: www.gov.pl/premier.

Kierownictwo KPRM

Krzysztof Kubów

sekretarz stanu, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów

Urodzony w 1984 roku w Lubinie. Poseł na Sejm VIII,IX kadencji.

Ukończył administrację na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.  Odbył także studia menadżerskie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. We wrocławskiej WSB uzyskał również dyplom Executive MBA.

Pracował w sektorze prywatnym oraz  w przedsiębiorstwie wchodzącym w skład grupy kontrolowanej przez koncern KGHM Polska Miedź, był również redaktorem naczelnym lokalnego czasopisma „Nasz Region” .

Współzałożyciel i aktywny członek organizacji działających na rzecz integracji i rozwoju regionu Zagłębia Miedziowego.

W 2010 r. został wybrany radnym powiatu lubińskiego. W 2014 r. otrzymał mandat radnego sejmiku województwa dolnośląskiego. W 2015 roku został wybrany na posła VIII kadencji. W Sejmie pracował w komisjach: ds. Energii  i Skarbu Państwa, Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Cyfryzacji, Innowacji i Nowoczesnych Technologii.

W sierpniu 2019 powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Energii.

W wyborach parlamentarnych w tym samym roku uzyskał poselską reelekcję. W listopadzie 2019 premier Mateusz Morawiecki powołał go na sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, powierzając mu obowiązki szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady.

Metadane

Data publikacji : 21.11.2019
Data modyfikacji : 10.12.2019
Podmiot udostępniający informację:
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Krzysztof Kubów
Osoba udostępniająca informację:
Beata Żmijewska Centrum Informacyjne Rządu
Osoba modyfikująca informację:
Beata Żmijewska

Opcje strony

do góry